Domácí úkoly

4. července 2016 v 10:05
Kterého rodiče by bavilo připravovat se svým synem či dcerou domácí úkol z tohoto zadání str. 43, cvičení 12.
Co musí takový rodič udělat, aby takový domácí úkol mohl připravit? Za prvé se musí ujistit, že učitebnici žák ze školy donesl. Druhý úkol je najít si zmíněnou stranu. Když se rodič dostane ke zmíněné straně, může mu to, co si přečtě způsobit velký šok, třeba protože úkolu vůbec nerozumí a nechápe jeho kontext. A pak musí následovat fáze nastudování a předchozího pečlivého přípravy, což udělá jedna skupina rodičů. Další skupina rodičů úkol udělá mechanicky se skřípějícími zuby a třetí tlačí dítě, aby si úkol udělalo samo.

Já nejsem proti domácí přípravě, ale jsem proti tomu, aby ztratila logiku. Rozhodně v 1. třídě. Ale paradoxně největší potíž byla, když jsem se dohodly, že věci budou jinak. Zdá se, že největší potíž byla protože kolegyně z 1. třídy se s námi dohodla, ale tváří v tváři rodičům nebyla schopna si dohodu obhájit. A tak to vypadalo tak, že rodiče si úkoly přejí a škola ne. A možná to vypadalo i tak, že rodiče a učitelka si úkoly přejí, ale naprosto šílená ředitelka ne. Výborná situace.

Později se nic netušící ředitelka přiblížila na schůzku rodičů a byla to řeš. Rodiče se dožadovali domácích úkolů a zastávali se paní učitelky, která se octila z jejich pohledu v naprosto zoufalé situaci, kdy nemůže si dupnout na vedení a tak proč bychom si nedupli na vedení my. My chceme znovu a zpět domácí úkoly, zajistí to naši jistotu a stabilitu. U některých z rodičů se tento boj stal i bojem za práva učitelky proti řediteli. Snaha učitelu zachránit, byla přece důležitá. Vždyť paní učitelka je ten poklad, který máme pro naše děti. A úolně zapomněli, že paní učitelka může být takový poklad, protože byla jako poklad k jejich dětem vybrána a vysvičena. Bohužel ne úplně.

Na příště se ukazuje, že bude lepš nedat učitelce výcvik v dobrých metodikách, ale výcvik v tom, jak zachovat vlastní hranice a loajalitu dobré myšlence, protože díky svým vlastním potížím může všechno dobré ve změně školství zkazit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 4. července 2016 v 16:41 | Reagovat

Máti říká, že škola a její domácí úkoly jsou k tomu, aby se doma rodiče, když přijdou z práce nenudili aneb "co my bychom si bez té školy počali? My bychom neměli co dělat, kdyby nebylo domácích úloh," XD

2 skolazacinavdevet skolazacinavdevet | 5. července 2016 v 17:13 | Reagovat

Máti má pravdu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama