Blog

29. července 2016 v 11:35 | Emma Rosová
Bloguji protože se mi lépe píše, než mluví. Bloguji protože potřebuji ze sebe dostat všechnu tu tíhu, kterou nesu a většinou nemám čas a ani příležitost to udělat a napsat věci je pro mne velká úleva.
Často nemám ani komu to říct či se věci dějí tak rychle, že jedna z věcí překrývá druhou. A proto píši o prázdninách, kdy je čas. Mám ráda setkání se svými přáteli a mohu s nimi mluvit, ale mají také svoje starosti a přátelé se nedají zahltit vším. Je toho tolik a velmi často to, co prožívám tak nesrozumitelné ostatním, že jsem se naučila o tom mlčet. A pochopitelně nemohu mluvit s klienty. Při většině článků mi tečou slzy a ve chvíli, kdy dopíši, nemám ani trochu chuť se k textu vracet a procházet revizí. Je to terapie.
Když jednou za rok se potkám s přáteli, kteří dělají stejnou profesi, rozumíme si na první dobrou a velmi úlevně. Ale je to jednou za rok.
Texty si přečetla moje tchýně, která je opravdu skvělá a povídáme si. Najednou z nich uviděla víc než jsem schopna sdělit mluvením. A já cítím pocit úlevy.
V mém psaném textu jsou chyby a často mně někdo, řekne, jak je možné, že děláte tuhle práci a píšete s překlepy či chybami. Je mi to moc líto. Jednak pro slzy nevidím, jednak dokážu jít do textu a korigovat protože je to tak emočně tak silné a pokud bych text dlouho opravovala už ho nikdy nestisknu tlačítko publikovat.

Jen jsem tady sama za sebe, jen já, ne moje práce. Ale píši o ní, protože mně bere hodně mého života. Je to skvělá práce a moc baví, ale je velmi osamocená. Většina lildí jí nechápe a většina lidí si o ní sní a často je moje práce spojena s určitou představou, že bych měla být dokonalá, když ostatní svět není. To je nespravedlivé.:-) A já nejsem dokonalá, i když toho hodně umím a hodně vydržím a nechci po ostatních, aby byli dokonalí. Moc bych si přála, aby to nechtěli po mně.Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 29. července 2016 v 15:52 | Reagovat

Terapie - je fajn připodobnění k psaní blogu.

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 29. července 2016 v 16:00 | Reagovat

Také se mi líp píše než mluví...jedno z mých největší přání je, aby to bylo přesně naopak.
Asi je to osud...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama