Rozum a cit

6. července 2016 v 12:00 | Emma Rosová
Vlastním přičiněním a vlastním hloupostí jsem se stala fackovacím panákem. Dnes mě přišla tato odpověď na inzerát, ve kterém jsem hledala mladého a tvořivého učitele českého jazyka pro 3. třídu. Musím se naučit to zvládat. Tak v každém případě milá Emmo, neber si to tak osobně. A milá Emmo, možná bys sis mohla zvyknout, že žiješ v praštěné době, kdy většina lidí je mimo svůj rozum a neustále se řídí svými pocity. Za všechny jeden případ, tento text jsem dostala, jako odpověď na nenápadný inzerát:
Vážená paní,
jako mladou matku mě velice pobouřil Váš inzerát, že hledáte někoho, kdo žáky bude učit "tvořivě". Myslím, že ve 3.třídě jsou děti dost staré, aby byly schopny učit se klasickou metodou, kterou se vyučovalo za mě! Přesně tyto kreativní postupy ve smyslu škola hrou je to, co způsobuje, že 80% dětí dnes nezvládá ani základní gramatiku - a opravdu to není tím, že jsou všechny děti ve třídě (nebo minimálně každý druhý) dislektici, jak je dnes zvykem...

Pokud někdo čte můj log tak zcela jistě našel nějaký ten překlep:-) A tak moc nemám co mluvit o chybách, ale je jisté, že dislexie neexistuje, že je jen dyslexie. A je naprsto dokázané, že dyslexie není z tvořivosti. Ale nové výzkumy se zaměřují na několik oblastí, mezi ně mohou patřit také dědičné předpoklady. Ale o tom psát nechci.

Jsem unavená z toho, jak na mne každý distribuje svoje problémy. Nevím co má tato paní za problém, ale představuji si že má v rodině někoho s dyslexií. Ale co já s tím mám společného. Já bych jí mohla pomoci, osobně. I když, kdybych věděla, že je to právě tato paní, tak bych to raději neděla. Heslo dne: Budeme se mít dobře - Když přišla inspekce pak mne všichni z domácího vzdělávání obvińovali z toho, že jim nedávám dostatek svobody, bez ohledu na situaci s inspekcí a na právní možnosti. Když odchází učitelka, tak na místo toho, aby se rodiče dítěte, kterému dala facku radovali z toho, že odchází, píší smutné dopisy, jak jí syn měl rád. Heslo dne budeme se mít dobře - Jako zaměstnanec budu pracovat, ale jen tak, abych se měl dobře. Každý větší tlak nesnesu. A co když nějaké ty tlaky k životu patří a musíme se je naučit zvládat a ne je obcházet.

Emoce, emoce, emoce. Nemohli bychom se prosím vrátit k mírné racionalitě. Hlavně, že se dobře cítím a když se to tak neděje může, ententýky, dva špalíky Emma Rossová. Ale já vím, že to není o mně. Někdo se bojí a někdo má úzkost a na místo toho, aby svoje strachy řešil si najde někoho, koho za to učiní zodpovědným a ještě lepší varianta je to nějakým velmi šikovným způsobem sdělit ostatním a očekávat, že když malinko poškodím svůj fiktivní objekt, fiktivní zdroj bolesti, že se mi uleví. Špatná zpráva je, že neuleví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama