Svoboda

5. července 2016 v 18:06 | Emma Rosová
Celý rok se kolem mne hláskuje potřeba svobody na každém decimetru krychlovém. Děti potřebují ještě více svody, aby si vybrali, jak co se budou učit. Rodiče potřebují svobodu, aby vybrali svobodné školy pro svoje děti. A měli bychom se lépe, kdybychom si žili svobodněji. Pochopte to, jsem alternativní pedagog a svoboda ve vzdělání je mojí samozřejmostí.
Každý hledá množství svobody. Až jsem si připadala, z nějakého neznámého důvodu, že snad mohu za to, že jim ta svoboda chybí.
Během školního roku jsem zažila 4 inspekce. Byla to tvrdá chvíle. Zažila jsem, kdy svobodní a po svobodě toužící lidé utíkali s boje a co nejrychleji se zakopávali a zabezpečovali svoji osobní svobodu. A já jsem utéct nemohla. A tak mne nezbylo nic jiného, než si ověřit jak to s tou svobodou v naší společnosti je.
A zodpovědně Vám tvrdím, máme jí. Když se tlak inspekcí zvýšil, tak jsem si stěžovala. Inspekce domácího vzdělávání probíhala celý dlouhý měsíc a půl. A stále pod tlakem, až jsem sebrala odvahu a vysvětlila nadřízeným inspekce, že je tlak, který udržel, nedokážeme. A i když se mi posmívali a mírně mi nevěřili, uznali, že mám pravdu a tlak povolil.
Jsem proto naprosto přesvědčena, že žijeme ve svobodné a demokratické zemi. Mohu se ozvat a tlak je zvážen a povolí. To mi, jako výsledek demokracie stačí. A nabyla jsem z toho dojmu, že se jde ozvat a nemusím se zakopávat a vytvářet si svoje pseudosvobody. Počení z toho plyne, že svoboda je stav aktivní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama