Miluj bližního svého...

20. listopadu 2016 v 13:55 | Emma Rosová
Rozčiluje mne, když někdo tak snadno druhému řekne Miluj bližního svého. Jako by to mělo jít lehce. Nevidím, že by to někomu z nás šlo lehce a začínám si myslet, že to jde čím dát tím tížeji. Moje dcera na to říká. To není tak jednoduché milovat spolužáka Toma. Tom se totiž miluje velmi nesnadno a i on miluje velmi nesnadno.
Pokud nás Bůh stvořil tak si myslím, že nám dal schopnost naučit se milovat. Není to nic automatického. Je to schopnost, která se musí rozvíjet a nebo je jí možné zničit a zakrní. Na začátku života mají matky a tatínkové možnost tuto schopnost rozvinout a budovat přijímače lásky u svých dětí. Když trochu vyrostou milují své rodiče a když jsou dostatečně staří mají k nim důvěru, i když začnou s nimi nesouhlasit. To je zdravá cesta.
Existuje ještě cesta nezdravá, kterou prochází každý druhý kolem nás a možná i každý první. Existuje totiž možnost, že rodiče neumí dobře zacházet s láskou. Je čím dál víc rodičů, kteří si neví rady. A je čím dál tím víc dětí, kteří pak neumí důvěřovat a propadají se do hluboké samoty.
Rozčiluje mne, když někdo tak snadno řekně druhé miluj. Je přece možné, že to vlastně neumí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama